Jessi potrzebujesz dodatkowej motywacji, by wreszcie zrobić coś ze swoim archiwum fotograficznym na dysku , przychodzę Ci dzisiaj z pomocą.

Poniżej przedstawiam Ci 21 obiektywnych powodów, dla których warto wywoływać zdjęcia.

Czytaj, bo może któryś z nich to Twój przypadek?

 1. Bo jesteś niezależna od tego, czy Twój twardy dysk się wykończy czy nie. Wiadomo, że wszystkich fotek wywołać się nie da, ale jeśli masz chociaż te najważniejsze- jesteś uratowana!
 2. Bo wywołane zdjęcia ogląda się 100 razy częściej niż te na komputerze.
 3. Bo wywołując zdjęcia wracasz ponownie do miejsc, chwil i osób, które są na nich przedstawione.
 4. Bo w obecnych czasach nie masz szans w inny sposób znaleźć się na Majorce lub w Pradze.
 5. Bo wywoływanie zdjęć ćwiczy umiejętność skupiania się na tym, co najważniejsze. W końcu nie jesteś w stanie wydrukować wszystkiego, wiec musisz zrobić jakąś selekcję (patrz punkt 1).
 6. Bo jeśli wywołujesz zdjęcia to uczysz się też mniej ich robić. Nie cykasz miliona fotek zachodu słońca. Nagle wolisz 3, ale idealne.
 7. Bo dzięki wywoływaniu zdjęć zmienia się też Twoje podejście do fotografii. Chcesz robić lepsze fotografie, żeby było co wkleić do albumu. To Cię rozwija. (patrz punkt 6)
 8. Bo wspólne oglądanie wywołanych zdjęć to świetna rozrywka. Zobaczysz jak kapitalnie będziesz się przy tym bawić Ty i Twoja rodzina.
 9. Bo album ze zdjęciami to rewelacyjny prezent dla osoby w każdym wieku. Ucieszy się i dziecko komunijne i dziadkowie obchodzący 60 rocznicę ślubu i zbuntowany osiemnastolatek.
 10. Poza tym album ze zdjęciami to niezastąpiony prezent dla osoby, która „ma wszystko” lub takiej, która „nic nie potrzebuje”. Z albumu ucieszy się każdy. Słowo, nie raz mi to pomogło wybrnąć z prezentowego kłopotu.
 11. Bo są rzeczy, których zatrzymać się nie da. Na przykład czas. Ostatecznie zostaje nam tylko oglądanie zdjęć.
 12. Bo fajnie jest się po latach skonfrontować z tym, czy to jak pamiętaliśmy swój własny ślub, to prawda czy nasze wyobrażenia.
 13. Bo jeśli chcesz zrzucić parę kilo to nic nie działa bardziej mobilizująco niż zobaczenie na zdjęciach siebie sprzed paru lat- młodszej i szczuplejszej.
 14. Bo z niektórymi osobami możemy mieć kontakt już tylko przez zdjęcia i wspomnienia.
 15. Bo album ze zdjęciami dostarczy Ci więcej wzruszeń niż „Bezsennosć w Seattle”. Dzięki temu będziesz miała zdrowsze serce.
 16. Bo jeśli się nudzisz to przeglądanie i wywoływanie zdjęć jest równie skuteczne na ten stan co układanie puzzli. W dodatku sama decydujesz, kiedy masz dosyć i jesteś zadowolona z efektu (w przeciwieństwie do puzzli).
 17. Bo wywoływanie zdjęć rozwija kreatywność. I pomaga ćwiczyć decyzyjność na nieszkodliwym, ale arcyważnym gruncie- jaki format wybrać? na jakim papierze? Czarno-białe czy kolorowe?
 18. Bo dzięki wywołanemu zdjęciu możesz być sławna. Wszyscy znają fotografię Marylin Monroe w stroju baletnicy. Czy ktoś kiedyś wspominał o sławnym pliku na dysku?
 19. Bo jeśli wywołujesz zdjęcia to jesteś w mniejszości. Chyba nikt nie lubi być w mainstreamie. Wiesz, slow life i takie tam.
 20. Bo zdjęcia na papierze mają w sobie tę magię. Czy dysk twardy ma w sobie jakąkolwiek magię? Nie sadzę!
 21. Bo zdjęcie wywołane na papierze jest o wiele bardziej trwałe niż w wersji cyfrowej. Może za 100 lub 200 lat ktoś znajdzie Twoje fotografie zamurowane w piwnicy. A chyba nie masz planów zamurowywać swojego dysku twardego?

A jeśli jesteś przekonana do tego pomysłu i dodatkowo szukasz jakiegoś przytulnego domku dla swoich zdjęć, to chodź ze mną i naucz się robić albumy.

Kurs rusza już niebawem- zobacz TUTAJ (KLIK).

Posted by